Kawa z Ks. Alim #7

Ks. A. Fedorowicz: Już przed stworzeniem świata był Chrystus przeznaczony na tę ofiarę.

Pomyśl…

Kol 1,17: Wszystko przez Niego (Jezusa – przyp.) i dla Niego zostało stworzone. On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie.

Ks. A. Fedorowicz:  … I dalej dowiadujemy się od św. Piotra, że kiedy Pan Bóg zakładał fundamenty wszelkiego istnienia, już wtedy wiedział, jaki będzie los człowieka. Wiedział, że człowiek utraci Boga, że odejdzie od Boga, że popełni grzech. I wiedział, że to wszystko zostanie naprawione, przemienione przez Jezusa Chrystusa. Ale objawił się dopiero przy końcu wieków. (…) Przez Jezusa uwierzyliśmy w Boga w nowy, pełniejszy sposób.  Laski. 6. II. 1962 r.

Ef 1,3: W Nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa (…). W Nim mamy odkupienie przez Jego krew – odpuszczenie występków, według bogactwa Jego łaski. (…)


KKK 412: Dlaczego jednak Bóg nie powstrzymał pierwszego człowieka od grzechu?
Św. Leon Wielki odpowiada: „Niewypowiedziana łaska Chrystusa dała nam większe dobra niż te, których nas pozbawiła zawiść demona”.


Błogosławiona wina…

P.S. Kiedyś znajomy kapłan wyznał, że gdyby pierwsi Rodzice nie zgrzeszyli, Bóg znalazłby inny sposób na wcielenie Jego Słowa. Tak bardzo nas ukochał, że zapragnął być również człowiekiem. Ta świadomość jak bardzo zostaliśmy umiłowani i za jaką cenę uratowani przyprawia o dreszcze…

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.